POCKET ART // Jáma lvová EXTENDED

Ne11jun11:00Ne11:3011:00 - 11:30 DJGT Zvolen, Divadelná 1727/3, ZvolenZadarmoPOCKET ART // Jáma lvová EXTENDEDTyp podujatiaPredstavenie

Deatily podujatia

Verejná prezentácia workshopu Jáma lvová UNLIMITED.

Jáma lvová začala ako performatívny výzkum médií, politického populismu a ich manipulatívnych síl. Dve performerky sa stávajú stelesnením fyzických a vizuálnych obrazov inšpirovaných mediálnym priestorom. V neutíchajúcom tanečnom duete padajú spolu s divákom do symbolickej jamy levovej, ktorá sa stáva priepasťou neistôt a nejednoznačnosti. 

Sabina Bočková a Johana Pocková vo svojom diele balansujú na hranici medzi zábavou a zvrhlosťou, prechádzajú od manipulácie diváka k seba manipulácii a oscilujú medzi rolami vodcov a rolami obetí. S nezvyklou ľahkosťou a významovou otvorenosťou prechádzajú cez všeobecne známe figúry sociálno – kultúrnych referencií a vytvárajú široký priestor pre vlastnú interpretáciu, kritické myslenie a zaujatie osobného postoja. Jáma lvová je elektrizujúca performance s vyhroteným emočným nábojom a vysokou intenzitou, ktorá v kombinácii s prenikavou živou hudbou vytvára a používa, až zneužíva, svoju vlastnú atmosféru k vytvoreniu silného emočného tlaku.

Koncept a choreografia: Sabina Bočková a Johana Pocková
Dramaturgia: Viktor Černický
Hudba: Lukáš Palán
Produkcia: POCKETART
Koprodukcia: TANEC PRAHA z.ú., PONEC – divadlo pro tanec, Centrum choreografického rozvoja SE.S.TA

Viac

Čas

(Nedeľa) 11:00 - 11:30