OPEN CALL // Katarína Zagorski: “TRIČKO A DŽÍNSY” 

Projekt “Tričko a džínsy” Kataríny Zagorski je predstavenie v otvorenom priestore, do ktorého môže vstúpiť akýkoľvek tanečník za podmienky, že má na sebe tričko a džínsy. Tento kostým môže obsahovať manifest, motto alebo informáciu, ktorú chce tanečník počas svojho tanca verejne komunikovať. 

“Tričko a džínsy” sa odohrá v utorok 6. júna 2023 od 16:30 – 17:30 hod. na Námestí SNP v Banskej Bystrici v rámci festivalu Dni tanca. 

Podujatie Tričko a džínsy v program festivalu Dni tanca / Dance days 2023

Projektom “Tričko a džínsy” chceme pritiahnuť pozornosť obyvateľov mesta a upriamiť ju na tanec – improvizovaný výstup tanečníkov zúčastňujúcich sa na dobrovoľnej báze. Manifestujeme ním tanec ako bytostný prejav človeka v prirodzenom prostredí miesta, kde žije a tiež konkrétnu osobnosť tanečníka komunikovanú cez jeho tanec a jeho kostým – tričko a džínsy.

Čítať ďalej

OPEN CALL / workshop Jáma lvová UNLIMITED na festivale Dni tanca / Dance days 2023

Choreografky Johana Pocková, Sabina Bočková a hudobník Lukáš Palán z kolektivu POCKETART prichádzajú na festival Dni tanca / Dance days 2023 so svojím projektom Jáma lvová UNLIMITED.

Hľadáme záujemcov o tanec ku kreatívnej spoluprácu, ktorá vyústi do spoločnej verejnej performance!

Prihlasujte sa tu

Pokračovať v čítaní „OPEN CALL / workshop Jáma lvová UNLIMITED na festivale Dni tanca / Dance days 2023“

Dni tanca / Dance days 2023

Dance for every body / Tanec pre každé telo
Move some body.
Pohni sa už!
Každé telo.
Hyb še!

Pohyb je univerzálny jazyk, ktorým komunikuje každý človek. Pohyb je prejav každého tela. Je to autentický, prvotný spôsob, ktorý používame v snahe porozumieť si navzájom. Ľudia pohyb kodifikovali do podoby tanca, ktorý sprevádza spoločenský prejav človeka od nepamäti. Tanec je tu pre každé telo, pre každú bytosť. Súčasný tanec sa vracia k základným pohybovým princípom, ktoré v rôznych podobách využíva v umeleckých dielach. Tento návrat k prirodzenosti je dôvodom, prečo sa na javisku objavujú rôzne telá, umelcov zaujíma každé telo. Festival sa nesnaží reprezentovať len dokonalé telá tanečníkov. Chceme ukázať rozličnosť.

Uvidíte matku, dieťa, tancujúceho herca, hrajúceho tanečníka, tancujúcich netanečníkov, starých aj mladých, hendikepovaných, umelcov z rôznych kultúrnych zázemí.

Príďte na festival a rozviňte svoju fantáziu do pohybu.