Kolektiv LAPSO Cirk. // OVVIO 

Pi09jun20:00Pi20:5020:00 - 20:50 DJGT Zvolen, Divadelná 1727/3, ZvolenKolektiv LAPSO Cirk. // OVVIO Typ podujatiaPredstavenie

Deatily podujatia

Predstavenie v rámci projektu Hráme spolu – festivalovej spolupráce Zámockých hier zvolenských a Dni tanca / Dance days 2023.

David a Tomáš z OVVIO spochybňujú zákony gravitácie a svoje vlastné schopnosti. Jednoduché drevené dosky sa menia na rôzne vychytávky, ktoré ich vedú k tomu, že musia neustále prekonávať nové výzvy. Či už ide o silu, koncentráciu, odvahu alebo dôveru, všetko závisí od toho, akú hru v danom momente hrajú.

Riziko je vnímané ako nevyhnutná súčasť ich práce, obaja sa vystavujú nebezpečenstvu, ale je tiež evidentné, že vedia narábať s telom a padať. Divák sa pri sledovaní performancie neubráni zadržiavaniu dychu. Publikum je spútané napätím generovaným hrami odohrávajúcimi sa na javisku, pričom na neho príjemne pôsobia estetické obrazy.

Každá akcia zodpovedá reakcii: vznikajú a ničia sa dosky, trámy, drevené konštrukcie. 

Napriek nebezpečenstvu je prekonaný strach a každý akt rovnováhy je zároveň nestabilný. OVVIO je tiež estetickým cvičením v zákonoch gravitačnej fyziky a zakaždým vytvára nepravdepodobnosť, rovnako ako hod kockou. OVVIO sa deje. 

Autori: David Diez Mendez & Tomáš Václavek
Réžia a koncepcia: Kolektiv Lapso Cirk
Outside eye: Francesco Sgrò, Morgan Cosquer, Jorge Albuerne
Hudba:  Gabriele Mitelli & Nicola Di Croce
Svetelný dizajn: Flavio Cortese

Vstupenky budú v predaji cez organizátora Zámockých hier zvolenských.

Viac