DIVADLO K // NEISTOTA

Pon05jun21:00Pon22:0021:00 - 22:00 Park pod Pamätníkom SNP, Kapitulská 23, Banská BystricaZadarmoDIVADLO K // NEISTOTATyp podujatiaPredstavenie

Deatily podujatia

„Dotýkam sa zvnútra neistoty. Nie je až tak silná, tuhá, ale vie mi obmedziť ostrý pohľad na svet. Núti ma pozrieť sa priamo do seba a pohladiť sa zvnútra. Orgány, steny vnútorného človeka.”

Autorská inscenácia o istote rodiacej sa v neistotách. Dvaja ľudia. Dva svety neistoty. Vnútorné autentické aj rozporuplné spôsoby spolunažívania istoty a neistoty v živote jednotlivca. Putovaním scénami diváci odhaľujú ich rozličné podoby.

„Mám túžbu plniť si sny, ktoré moje okolie spochybňuje. A vzápätí sa ich dobrovoľne vzdať. Len aby dobre bolo. Aby boli všetci spokojní.“

Inscenačný tím:

Performeri: Emma Tomková, Zuzana Garaiová, Jozef Eduard Masarik
Réžia, dramaturgia: Mária Piatriková
Scénografia, dramaturgia: Jozef Eduard Masarik
Dramaturgia, foto, video: Stanislav Piatrik
Choreografia: Lívia Balážová MM
Hudba: Alžbeta Malovcová

Prečo by ste to mali vidieť podľa dramaturgov festivalu

Zaujalo nás, že umelci vychádzajúci z divadelného prostredia sa odhodlali skúmať svoje fyzické možnosti, skúmať nejasnú hranicu medzi perfomativitou a tancom, použiť svoje tanečne netrénované telá k umeleckému prejavu v rámci fyzickej akcie. Prijali našu výzvu a my sme prijali ich.  Nie sme tanečný festival pre tanečníkov, ale tanečný festival pre tanec. 

Viac