Candoco dance company // workshop s Markétou Stránskou

St07jun14:00St16:0014:00 - 16:00 Divadlo Štúdio tanca, Komenského 12, Banská BystricaCandoco dance company // workshop s Markétou StránskouTyp podujatiaWorkshop

Deatily podujatia

Candoco je popredná svetová profesionálna tanečná spoločnosť. Prepája mainstream s experimentálnym tancom, ich odvážny prístup a silné spolupráce vytvárajú výrazné predstavenia. Oslavujú rôzne spôsoby videnia, bytia a tvorby umenia, rúcajú bariéry o tanci a zdravotnom postihnutí, čím rozširujú vnímanie toho, čo všetko môže byť tanec.

Markéta Stránska  má dlhú umeleckú históriu v oblasti ľudového tanca a bábkarstva. Počas štúdia fyzioterapie na univerzite začala pracovať ako zdravotnícky klaun vo východočeských nemocniciach. Od roku 2012 Markéta pôsobí na súčasnej tanečnej scéne v celej Európe. V septembri 2018 úspešne odpremiérovala svoj choreografický sólový tanečný debut FLY! Predstavenie bolo mnohokrát uvedené v rámci Českej republiky, Slovenska, Nemecka, Ruska, Francúzska, Maďarska, Poľska a Chorvátska. Odvtedy pokračuje v rozvíjaní svojej praxe prostredníctvom rôznych workshopov, umeleckých rezidencií a vedením choreografického výskumu. Samu seba opisuje ako pomerne nízku ženu s tmavými blond stredne dlhými vlasmi, ktorá chodí s jednou nohou, jednou protézou a dvoma barlami.

Viac