Adrienn Hód, Martina Hajdyla, Soňa Ferienčíková // Soft Spot

Ne04jun19:30Ne20:4019:30 - 20:40 Divadlo Štúdio tanca, Komenského 12, Banská BystricaAdrienn Hód, Martina Hajdyla, Soňa Ferienčíková // Soft SpotTyp podujatiaPredstavenie

Deatily podujatia

Soft Spot je experimentálne fyzické predstavenie zrodené v spolupráci slovenských tanečníc Martiny Hajdyla, Soni Ferienčíkovej a maďarskej choreografky Adrienn Hód. Prostredníctvom improvizácie a výskumu fyzického tela skúmajú vzťah práve medzi telom, osobnosťou a významom. Čo vnímame, keď sa pozrieme na ľudské telo? Čo nám hovorí tvár, gesto, postavenie a pohyb tela? Ako komunikujeme prostredníctvom tela s ostatnými? Soft Spot sa pohráva s rozostieraním ľudských vlastností, pýta sa, čo nás ako ľudí definuje a obzerá sa po akomsi skrytom citlivom “mäkkom mieste” vo vnútri nás samotných.

Choreografia: Adrienn Hód 
Tvorba a interpretácia: Martina Hajdyla, Soňa Ferienčíková
Hudobný skladateľ: Ábris Gryllus 
Dramaturgia: Ármin Szabó-Székely
Pohybová spolupráca: Márcio Kerber Canabarro 
Vizuálna spolupráca: Mária Júdová 
Kostýmy: Lucia Škandíková 
Svetelný design: Tomáš Morávek 
Technická podpora: Daniel Kozlík

Prečo by ste to mali vidieť podľa dramaturgov festivalu

Projekt napĺňa doslova festivalový slogan “ dance for every body”. Na javisku vidíme telá dvoch tanečníc so zahalenou tvárou. Choreografka tak chce zacieliť fokus diváka na dve telá, ktoré oslobodzuje od gendru, politického znaku, osobnej identity. V predstavení vidíme telá dvoch technicky zdatných tanečníc, telá vyčerpávané urputným pohybom, pozorujeme zápas, ale aký? Koho voči čomu? V akej súvislosti? To už zostáva na nás divákoch.   

Viac